Փաշինյանն ասել էր ելքը, իրավապահները այդ ելքի ճանապարհային քարտեզն են բերել․ Մինասյանը՝ Աղազարյանին․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
27.03.2025 | 11:33ԱԺ նիստում ընդդիմադիր «Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Մինասյանը հայտարարեց, որ չի պաշտպանում պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանին, քանի որ վերջինս կիսում է գործող իշխանության արարքների պատասխանատվությունը։
Ըստ Մինասյանի, սակայն, Աղազարյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելու միջնորդությունը դասական քաղաքական հետապնդում է։
«Այս հետապնդումը գործադրվում է բոլոր այն անձանց նկատմամբ, որոնք կառարկեն ձեր գլխավոր «ասողի» խոսքին: Դա այսօր հատկապես կիրառվում է ընդդիմության նկատմամբ: Ընդդիմադիր որևէ պատգամավոր չկա, որի նկատմամբ չի արվել նման փորձ իրավապահ մարմինների կողմից, ու շարունակվում է: Սա ոչ թե իրավական, ժողովրդավարական պետության, սա դասական բռնապետության, դասական իրավունքի հերն անիծող վարքագծի օրինակ է։ Փաշինյանն ասել էր ելքը, իրավապահները այդ ելքի ճանապարհային քարտեզն են բերել»,- ասաց նա։