Տո դուք ասֆալտին չէիք փռի է, էդ ասֆալտն էլ իրանց վրա կփռեիք, վրան կկանգնեիք․ Կոնջորյանը՝ ընդդիմությանը․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
27.03.2025 | 11:20«Ի՞նչ կլիներ օրինակ 2003 թվականին, երբ հանկարծ որևէ պատգամավորի ասեին հրաժարվի մանդատից, չհրաժարվեր: Մոտակա ռեստորաններից մեկի զուգարանում որքան ժամանակ հետո և ի՞նչ տեղի կունենար. դա էր ավտորիտարիզմը: Ավտորիտարիզմից ու մանդատից հրաժարվելուց եք խոսում, էդ ո՞նց եղավ, որ ձեր շեֆի որդին դառնա ԱԺ պատագամավոր, միանգամից երեք հոգի պատգամավորական ցուցակում հրաժարվեց իրենց մանդատից: Բա դա՛ է ավտորիտարիզմը, այ ձեր ցավը տանեմ: Ընդ որում, այնտեղ ո՛չ sms կա, ո՛չ վարչության որոշում կա, ասվել է՝ արվել է: Դուք ավտորիտարզիմի փառահեղ դրսևորում եք, դուք կենդանի հուշարձանն եք։ Տո՛ դուք ասֆալտին չէիք փռի է, էդ ասֆալտն էլ իրանց վրա կփռեիք, վրան կկանգնեիք կճամարտակեիք ժողովրդավարության մասին»,- ԱԺ նիստում, դիմելով ընդդիմադիր պատգամավորներին, ասաց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը, ինչը բանավեճի պատճառ դարձավ։
Հիշեցնենք, որ ԱԺ-ն արդեն երկորրդ օրն է՝ քննարկում է Հովիկ Աղազարյանին անձեռնմխելիությունից զրկելու վերաբերյալ գլխավոր դատախազի ներկայացրած միջնորդությունը։