«Ասում են՝ հաջորդը ես եմ, ոնց որ թե։ Հաջորդը չեմ, նախորդն եմ։ Մի ամբողջ Հակակոռուպցիոն կոմիտե՝ տասնյակ քննիչներով, հսկող դատախազների ղեկավարությամբ, 5 տարի փորձում է ինչ-որ բան գտնել քովիդի շրջանակներում կերած փողերից։ Եվ ինչ-որ բաներ, ոնց որ, գտել են. դատական, քրեական գործեր կան։ Որպեսզի պարզեք՝ դա ինչքանով էր օբյեկտիվ, ճիշտ, ինչքանով իմ հետ կապ ուներ, թե չէ, տիկին Խամոյանին հեռակա առաջարկում եմ գնալ, լուսաբանել այդ դատական նիստերը և հանրությանն այդ մասին իրազեկել»,- այս մասին ԱԺ նիտում, որտեղ քննարկվում է ՔՊ-ից հեռացված պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանին անձեռնմխելիության հարցը, ասաց ՔՊ պատգամավոր Արսեն Թորսյանն՝ արձագանքելով ընդդդիմադիր պատգամավոր Ագնեսա Խամոյանի ելույթին։
Նշենք, որ Խամոյանը երեկ իր ելույթում անդրադարձել էր կորոնավիրուսի համաճարակի դեմ պայքարի միջոցառումներին առնչվող քրեական վարույթին՝ մատնանշելով, որ այդ ժամանակ առողջապահության նախարարի պաշտոնը զբաղեցրել է Արսեն Թորոսյանը։