Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը սեպտեմբերի 24-ի արտահերթ նիստում ամփոփել է Երևանի ավագանու ընտրությունների վերջնական արդյունքները։ Ըստ այդմ, անցողիկ շեմը հաղթահարել են հետևյալ 5 ուժերը՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր»` 24 մանդատ, «Ազգային առաջընթաց»` 14 մանդատ, «Մայր Հայաստան»՝ 12 մանդատ, «Հանրապետություն»՝ 8 մանդատ, «Հանրային ձայն»՝ 7 մանդատ:
«Մենք առաջարկեցինք, անկախ քաղաքական հայացքներից, միասնական ճակատով հանդես գալ և ընտրել 1 ընդդիմադիր քաղաքապետի թեկնածուի՝ իշխանությանը զրկելով վերարտադրվելուց»,- ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերով այս մասին նշեց Երևանի քաղաքապետի թեկնածու Հայկ Մարությանը։
««Մայր Հայաստան» դաշինքը և «Հանրային ձայն» կուսակցությունը արձագանքել են, իսկ «Հանրապետություն» կուսակցությունը չի արձագանքել, ինչը թույլ է տալիս ենթադրելու, որն իրենք միանալու են ՔՊ-ին։
Մարությանը հայտարարեց, որ համաձայն է «Մայր Հայաստան»-ի հետ այն հարցում, որ ՀՀ-ում պետք է տեղի ունենա իշխանափոխություն»,- նշեց Մարությանը։
Անդրադառնալով «Հանրային ձայն» կուսակցության առաջարկին՝ համագործակցել, բայց վերահսկողության վարչության պետի պաշտոնը տալ իրենց կուսակցության անդամին, նա նշեց, որ իրենք դեմ չեն, բայց, ըստ օրենքի, վարչության պետը ընտրվում է մրցույթով, այլ ոչ թե նշանակվում քաղաքապետի կողմից։