«Թող հաջողեն, 2-3 տոկոսից ավելի ձայն հավաքեն»,- ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում այսպես արձագանքեց ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը՝ անդրադառնալով դիտարկմանը, որ ՀՅԴ-ն, Իշխան Սաղաթելյանը հայտարարել են, թե նոր դիմադրություն են սկսում:
«Իշխան Սաղաթելյանի մասով էլ  նույնիսկ մեղք եմ համարում ինչ-որ մեկնաբանություն անելը, որովհետև նման քաղաքական գործիչ, կարծում եմ, քաղաքական դաշտում արդեն վաղուց գոյություն չունի, իր գործընկերներն իրեն հնարավորինս մինչև վերջ առաջ են բրդում, ինքն էլ ուրախ-ուրախ գնում, փոխաբերական իմաստով ասած, իրեն ձորից գցում էր:
Թող գնա, անի, քանի՞ անգամ: Նույնիսկ, իմ ունեցած տեղեկություններով, Ռոբերտ Քոչարյանն արդեն որևիցե ձևով չի ուզում իրենց հետ շփվել, ինչ ուզում են՝ թող անեն», – ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց Սիմոնյանը՝ հավաստիացնելով, որ իրենց քննարկումենրում ներքին քաղաքական դաշտին չեն անդրադառնում կամ դա շատ փոքր մաս է կազմում։
ԱԺ նախագահը նշեց, որ իրենք են ազատություն տվել ընդդիմադիրներին և «ուրախ ամառ» մաղթեց նոր դիմադրության մասնակիցներին: