• Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը պետնախարարի պաշտոնն արդեն առաջարկել է գլխավոր դատախազ Գուրգեն Ներսիսյանին։ Տեղեկությունը Factor.am-ի հետ զրույցում հաստատել է Արցախի Գլխավոր դատախազության աշխատակազմի ղեկավար Դավիթ Դավթյանը։ Նրա խոսքով՝ առաջարկ եղել է, բայց Ներսիսյանը դեռևս որոշում չի ընդունել։
• ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը այսօր հայտարարել է, որ Ադրբեջանի նախագահն առաջարկել է Լաչինի միջանցքում և Հայաստանի սահմանին անցակետեր տեղադրել, բայց Լաչինի միջանցքի կարգավորումների վերաբանակցում` այն էլ ուժի գործադրման արդյունքում, Հայաստանի համար ընդունելի չէ։ Նա նշել է, որ Ադրբեջանի այս նարատիվը նոր չէ, բայց նոր չէ նաև հայկական կողմի դիրքորոշումը։
• Ամուլսարի հանքավայրը կշահագործվի․ նման թույլտվություն են տվել Հայաստանի իշխանությունները։ Ավելին, այսօր կառավարության, Եվրասիական Զարգացման բանկի և «Լիդիան Արմենիա» ընկերության միջև ստորագրվել է եռակողմ հուշագիր, որով Հայաստանի կառավարությունը կստանա «Lydian Armenia» ընկերության կանոնադրական կապիտալի 12,5 տոկոսը։