Բացասական բնութագիր ունեցող Մնացական Մարտիրոսյանը նշանակվեց Հակակոռուպցիոն դատարանի դատավո՞ր, սա աբսուրդ է. ՝ «Ինչո՞ւ դրական բնութագիր չունեցող Մնացական Մարտիրոսյանն ընտրվեց Հակակոռուպցիոն դատարանի դատավոր» թեմայով քննարկման ժամանակ այս մասին նշեց «Հելսինկյան ասոցիացիա» իրավապաշտպան կազմակերպության նախագահ Նինա Կարապետյանցը։
«Գործող իշխանությունները կարող են ասել՝ տեսեք՝ ինչքեր ենք արել, ստեղծել ենք Հակակոռուպցիոն դատարան, Կոռուպցիայի կանխարգելման հատուկ կառույց, Դատախազությունում կոռուպցիայի դեմ հատուկ բաժին․․․
Բայց հարցն այն է, թե այնտեղ ովքեր են աշխատում։ Եթե կա կառույց, որը վեթինգի գործիքակազմ ունի, և տալիս է բացասական բնութագիր, բայց դա հիմք չի ընդունվում, համատարած արհամարհվում է այդ կառույցի կողմից արված աշխատանքը, ապա իմաստը ո՞րն էր այդ կառույցները ստեղծելու։ Պատարանք, տպավորություն ստեղծե՞լն է։
Խոսքը միայն Մնացական Մարտիրոսյանի մասին չէ, բազմաթիվ մարդկանց վեաբերյալ բացասական բնութագրեր են տրվել, բայց ԱԺ-ն ընտրել է այդ մարդկանց, որոնք ընդհանրապես դատական համակարգում տեղ չպետք է ունենային»,- նշեց Կարապետյանցը՝ հարցադրում անելով՝ կարո՞ղ է դուք ուզում եք ձեր պատվերը կատարող դատավորներ ունենալ, որ ձեր սրտի կերպարներին եք նշանակում։