Ում հետ խոսում ես՝ ասում է, որ մաքսայինում այսինչն այսինչի փեսան է, շարունակում է ծառայել հին ուժերին. Սեդա Սաֆարյան. ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
«Ռոբերտ Քոչարյանի պարագայում ինչ հոդված էլ կիրառվեր, միևնույն է, սահմանադրական դատարանը միջամտելու էր, որովհետև ՍԴ-ն ավանդական կապերով ստեղծված կառույց է: Այդպիսի կառույցները չեն ստեղծվել Հայաստանում արդարադատություն իրականացնելու համար, այլ այն մարդու օգտին աշխատելու համար, ով առնչություն ունի բազմաթիվ ենթադրվող հանցավոր արաքների հետ, բազմաթիվ սպանություններ կատարվել են նրա իշխանության տարիներին: Բայց բացահայտման առումով զրո ցուցանիշ է»,- այս մասին Աբովյանում նախընտրական հանդիպմանը նշեց «Բաբաջանյան-Շիրինյան» ժողովրդավարների դաշինքի պատգամավորության թեկնածու Սեդա Սաֆարյանը:
«Ցավով եմ նկատում, թե ինչ է կատարվում պետական ապարատներում: Ում հետ խոսում ես, ասում են՝ որ մաքսայինում այսինչն այսինչի փեսան է և շարունակում է ծառայել հին ուժերին: Այդ մարդիկ մեծ վնաս են տալիս»,- նկատեց Սաֆարյանը: