«Հայրենիքի փրկության շարժում» նախաձեռնության վարչապետի թեկնածու Վազգեն Մանուկյանը հայտարարություն է տարածել, որում նշում է, որ պետք է ամեն գնով կանխել գործող իշխանության օրոք արտահերթ ընտրությունների անցկացումը: Իսկ եթե իշխանությունը հայտարարի ընտրությունների մասին, ապա պետք է հեռացնել այս իշխանությանը մինչև նախընտրական գործընթացի սկիզբը։
ԱԺ ԼՀԿ խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը այսօր հայտարարել է, որ եթե մինչև հունիս ընտրություն չլինի՝ իրենք չեն երաշխավորում, որ վարչապետի թեկնածու չեն առաջադրի։
Արցախի խորհրդարանում շրջանառվել է օրենքի նախագիծ, որով որսորդական ակոսափող հրազեն ձեռք բերելու իրավունք կտրվի նաև պարտադիր զինվորական ծառայություն անցած քաղաքացիներին: Հիմնավորման համաձայն՝ քաղաքացիները պետք է ունենան ինքնապաշտպանության անհրաժեշտ մակարդակ ապահովելու հնարավորություն։
Հայաստանը վերջին 5 տարիներին իր զենքի 94 տոկոսը գնել է Ռուսաստանից։ Նույն ժամանակահատվածում Ադրբեջանն իր ներկրած զենքի 69 տոկոսը գնել է Իսրայելից, 17 տոկոսը՝ Ռուսաստանից։ Իսրայելական զինատեսակների մեջ մեծ տեղ ունեն ԱԹՍ-ները և բալիստիկ հրթիռները։