Փողոցների նորոգման և ճաքալցման ծրագրով 2021-ի բյուջեով հատկացվել է 3 մլրդ դրամ՝ 2020-ին նախատեսվածի հաեմատ մնալով անփոփոխ: Երևանի մետրոպոլիտենի վերակառուցման ծրագրի համար 2021-ի նախագծով նախատեսվել է 833 մլն 462 հազար դրամ: Այս մասին ԱԺ-ում 2021 թ. բյուջեի նախագծի քննարկման ժամանակ ասաց Երևանի քաղաքապետի ֆինանսական գծով տեղակալ Սերգեյ Ներսիսյանը:
«Ընդհանուր ցուցանիշներից զատ Երևանի արտաքին լուսավորության ծրագրով նախատեսվել է բյուջետային ֆինանասավորման հայտով ներկայացված գումարից պակաս 2 մլրդ դրամ, որը 2020թ. բյուջետային տարվա համեմատ մնացել է նույնը։ Փողոցների նորոգման և ճաքալցման նպատակով 2021թ. բյուջեի նախագծով հատկացվել է 3 մլրդ դրամ՝ մնալով անփոփոխ 2020թ. բյուջետային տարվա նկատմամբ։ Երևանի Մետրոպոլիտենի վերակառուցման ծրագրի համար 2021 թվականի բյուջեի նախագծով նախատեսվել է 833 մլն 462 հազար դրամ։
Այսպիսով, Երևան համայնքի 2021 թվականի բյուջեի նախագծի եկամտային մասը նախատեսվում է շուրջ 92 մլրդ 420 մլն 288 հազար դրամ», – ներկայացրեց Երևանի քաղաքապետի ֆինանսական գծով տեղակալը։