Ես կողմ եմ քվեարկել պարոն Խունդկարյանին։ Ընդհանուր առմամբ, կան կարծիքներ, որ սա հեռու է հեղափոխության գաղափարներից, բայց ես կասեմ, որ սա ամբողջությամբ բխում էր հեղափոխության տրամաբանությունից, որովհետև 2018-ի հեղափոխությունը մեկ խմբի հեղափոխություն չէր։ Այս մասին Factor.am-ի հետ զրույցում ասաց ԱԺ պատգամավոր Ռուբեն Ռուբինյանը՝ խոսելով հնչող քննադատությունների մասին։
Անդրադառնալով 2019 թվականին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի այն հայտարարությանը, որ դատավորները պետք է հեռացվել, եթե ՄԻԵԴ որոշումներով արձանագրվել են նրանց անօրինական կայացրած վճիռները, Ռուբեն Ռուբինյանը պնդեց՝ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությունն այլ իրավիճակի մասին է։
Հիշեցնենք՝ 2009-2020 թվականների ընթացքում Երվանդ Խունդկարյանի մասնակցությամբ քննված 13 դատական գործ բողոքարկվել է ՄԻԵԴ-ում: Հայաստանի Հանրապետության դեմ կայացված վճիռների արդյունքում պետական բյուջեից վճարվել է 300.000 եվրո: