Ներքին Կարմիրաղբյուրում տեղադրվել է հավաքովի ապաստարան․ ինչպե՞ս են ընթանում աշխատանքները սահմանապահ գյուղերում. ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Այսօր Կառավարության նիստում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հետաքրքրվեց՝ ինչպես են ընթանում աշխատանքները սահմանամերձ համայնքներում՝ մասնավորապես Ներքին Կարմիրաղբյուր, Չինարի և Մովսես գյուղերում։
«Չինարիում բնակելի տան հիմքային աշխատանքներն ավարտվել են, հիմա նկուղային հարկի, սյուների և պատերի աշխատանքներն են ընթանում։ Զուգահեռ նաև նախագծման պրոցեսն է գնում։ Ներքին Կարմիրաղբյուրում տեղադրվել է հավաքովի ապաստարան, որը արդեն պատրաստ էր շաբաթ օրը, մնում էր հողով ծածկել։ Պուրակի հետ կապված հարցը դեռևս լուծման փուլում է, որովհետև այնտեղ բնակիչների հետ համաձայնություն կնքելու համար մարզպետարանի կողմից դեռևս բանակցություններ են վարվում»,- մասնավորապես նշեց Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահի ժամանակավոր պաշտոնակատար Արմեն Ղուլարյանը։