Վրաստանի նախկին վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին համագործակցել է քննության հետ և խոստովանել է, որ հանցանք է կատարել, հայտտարարում է Վրաստանի Պետական ​​անվտանգության ծառայությունը։
«Այսօր Իրակլի Ղարիբաշվիլին հարցաքննվել է Պետական ​​անվտանգության ծառայության կողմից և լիովին խոստովանել է փաստը, որ տարիներ շարունակ ապօրինի եկամուտ է ստացել: Հետևաբար, առաջիկա օրերին, առկա և լրացուցիչ ապացույցների հիման վրա, քննչական մարմինը կքննարկի նրա գործողությունների դասակարգման և նրա նկատմամբ խափանման միջոցի ընտրության հարցը, որը նույնպես կհայտարարվի հանրությանը»,- նշել է գերատեսչությունը։
Ղարիբաշվիլիի ձերբակալության մասին տեղեկություններ չեն հաղորդվում։ Պետ​​անվտանգության ծառայության կոռուպցիայի դեմ պայքարի գործակալության ղեկավար Էմզար Գագնիձեն չի պատասխանել լրագրողների հարցերին, այդ թվում՝ ձերբակալության վերաբերյալ։