Նախկին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն իրեն առաջադրված մեղադրանքը չի ընդունում։ Այս մասին դատական նիստից առաջ դատարանի բակում հայտարարեց նախկին պաշտոնյան։
«Մեղադրանքն իրականության հետ աղերս չունի։ 7 տարի առաջ սկսվել է այս մեղադրանքի առաջադրումը, և մինչև հիմա լուրջ քայլ չկա»,- ասաց նախկին վարչապետը։
Հովիկ Աբրահամյանը մեղադրվում է 470 մլն դրամի փողերի լվացման, պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու և ձեռնարկատիրական գործունեությանն ապօրինի մասնակցության մեջ։
Նշենք, որ գործով անցնող համայնքապետերը, որոնք, ըստ գործի նյութերի, կատարել են նախկին վարչապետի հրահանգները, գործուն զղջալու և վաղեմության ժամկետն անցնելու հիմքով ազատվել են քրեական հետապնդումից։ Գործով միակ մեղադրյալը Հովիկ Աբրահամյանն է։ Նրան սպառնում է մինչև 12 տարի ազատազրկում։ Հավելենք նաև, որ Աբրահամայանի և նրա հետ փոխկապակցված անձանց գույքերի վրա արգելանք է դրվել: