«Պատկերացրեք, մետրոյի վագոնում նստած եք, երեք վագոն այն կողմ մարդ ու են վրաերթի ենթարկում, դուք ի՞նչ կապ ունեք այդ դեպքի հետ։ Այսինքն ես մեկին ասել եմ՝ մարդուն վրաերթի ենթարկի՞ր»,– հրավիրված մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ անդրադառնալով իրեն ուղեկցող ոստիկանական մեքենայի կողմից հղի կնոջ վրաերթի և մահվան դեպքին։
Նրա խոսքով՝ դա իր ավտոշարասյունը չի եղել, այլ ՀՀ վարչապետի.
«Կոպիտ ասած, ավտոբուսն է, ՀՀ վարչապետի անվտանգությունն ու տրանսպորտացիան ապահովող ինստիտուտն է։ Ես հետևը նստած էի։ Եթե ես մեքենաներից մեկի ղեկին լինեի, այլ բան, իսկ այս դեպքում ես դրա հետ ի՞նչ կապ ունեմ։ Ես նստած եմ ինձ սպասարկող մեքենայի մեջ և երեք մեքենա այն կողմ տեղի է ունենում շատ ցավալի դեպք։ Ես զանգել եմ, ցավակցել եմ։ Դատավարություն է տեղի ունենում։ Ի՞նչ անեմ ես։ Ես նույնիսկ վկա չեմ այդ գործով, որովհետև ես դա չեմ էլ տեսել, ես նստած եմ եղել մեքենայի մեջ, այդտեղ էլ նստած մնացել եմ»,- պատճառաբանեց Փաշինյանը։