«ԵԱՀԿ Մինսկի խմբից ես 2 առաջարկ չեմ ստացել, ես ընդհանրապես խմբից առաջարկ չեմ ստացել։ Ես ստացել եմ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի՝ Սերժ Սարգսյանին արած առաջարկների մնացորդները։ Ես Ազգային ժողովում էլ եմ ասել՝ այն թուղթը, որ դուք ասում եք՝ որպես առաջարկ ստացել եմ, այդ թուղթը սկսվում է հետևյալ նախադասությամբ. «ՀՀ-ի և Ադրբեջանի նախագահները…» և այդ թուղթն ուղղված է այդ երկրների նախագահներին. ես երբեք ՀՀ նախագահ չեմ եղել»,- հրավիրված մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Հարցին, թե ինչո՞ւ 2019 թվականի այս փաստաթղթերը չեն գաղտնազերծվում, Փաշինյանն ասաց՝ դրանց բովանդակությունը բանավոր հրապարակել է. «Ես քննիչ հանձնաժողովի նիստում 5 ժամ պատասխանել եմ հարցերին և ելույթ եմ ունեցել, ես բացահայտել եմ ամեն ինչ։ Այս փաստաթղթերի տերը միայն մենք չենք, նրբություններ կան և պետք է հասկանալ այդ փաստաթղթերի հրապարակումը պետական շահերի և անվտանգության ռիսկ առաջացնո՞ւմ է, թե ոչ»։