«Մարտի 1-ի զեկույցները մնում են շատ ակտուալ, որովհետև Մարտի 1-ի զեկույցները ոչ միայն իրենց արժանի գնահատականները չեն ստացել, այլև դատաքննության փուլում չեն պարզաբանվել 0038 հրամանը, ԶՈՒ-ի ներգրավման որոշումը։ Ո՞ւր է ՊՆ նախկին նախարար Միքայել Հարությունյանը, գնացեք գտե՛ք»,- այս մասին ԱԺ-ում ՔԿ տարեկան հաշվետվության ժամանակ իր ելույթում հարց բարձրացրեց պաշտպանության և անվտանգության հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը։ Իշխանություն ներկայացուցիչը խոսեց նաև «Հոկտեմբերի 27»-ի գործից։
«Ես բոլոր գործերին ինչ-որ չափով ի պաշտոնե ունեցել եմ առնչություն, խորհուրդ եմ տալիս ձեզ, քննչական խմբին, որը զբաղվել է «Հոկտեմբերի 27»-ի գործով՝ Գագիկ Ջհանգիրյանի գլխավորությամբ, որպես խորհրդատուներ կանչեք: Նրանք այնպիսի ինֆորմացիայի են տիրապետում, որոնք ոչ մի տեղ չեք գտնելու»,- դիմելով Արթուր Պողոսյանին, ասաց Անդրանիկ Քոչարյանը։