Մեծ առևտուր է․ եթե Պուտինը և Թրամփը պայմանավորվեն՝ սպառնալիք է մեզ համար․ ՌԴ-ն ԽՍՀՄ վերստեղծմանն է ձգտում․ Գիորգի Թումասյան. ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Վրաստանում բնակվող միջազգային հարցերով փորձագետ Գիորգի Թումասյանը Factor TV-ի հետ զրույցում խոսել է Դոնալդ Թրամփի և Վլադիմիր Զելենսկիի միջև սուր բանավեճի, ԱՄՆ-ի կողմից Ուկրաինային ռազմական աջակցության հնարավոր դադարեցման և դրա հետևանքների, Եվրոպայի կողմից Ուկրաինային խոստացվող անվտանգային և ֆինանսական ռեսուրսների կենսունակության, պատերազմի հետագա շարունակման դեպքու դրա հնարավոր ելքերի, Պուտին-Թրամփ սպասվող հանդիպման, ռուս-ուկրաինական պատերազմի կանգնեցման սցենարների մասին։ Փորձագետն անդրադարձել է նաև Հայաստանի՝ եվրաինտեգրման գործընթացին, ԵՄ-ի ռազմականացման դեպքում՝ Հայաստանի անվտանգության բարձրացման հնարավորություններին, Վրաստանում ներքաղաքական ներկա իրադրությանը։