«Սա հերթական պոպուլիստական, արկածախնդրային քայլն է, որով մեծամասնությունը կամ նրա առանձին ներկայացուցիչները փորձում են հերթական անգամ Հայաստանը դնել նոր հարվածների առաջ։
Չի՛ քննարկվում այսօր ԵՄ-ի հետ առևտրի լավ ռեժիմ ունենալուհարցը։ Էս նախագիծը բացարձակապես դրա հետ կապ չունի։ Այս նախագիծը կապ չունի ՀՀ քաղաքացիների Եվրոպական երկրներ ազատ մուտքի և ելքի հետ։ Անդամակցելով ԵՄ-ին՝ հայ ժողովրդին տանելու եք ոչ թե պայծառ ապագա, այլ՝ հերթական կառափնարան»,- ԱԺ նիստում նման կարծիք հայտնեց «Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանը՝ ելույթ ունենալով ԵՄ-ին ՀՀ-ի անադամակցության գործընթացի մեկնարկի մասին օրինագծի վերաբերյալ։
Ընդդիմադիր պատգամավորը իշխանական պատգամավորներին հարցրեց, թե ԵՄ-ի հետ ՍԵՊԱ համաձայնագրի ուղղությամբ ի՞նչ են արել։
Ըստ պատգամավորի՝ դրա փոխարեն քաղաքական մեծամասնությունը կարող էր ուղերձի կամ հայտարարության նախագիծ բերել: «Չի բերում, որովհետև սա հերթական քայլն է, որ եթե վատ հետևանք ունենա, ասի՝ ոչ թե մեծամասնությունն է մեղավոր, այլ՝ ժողովուրդը: Ժողովրդի ջեբը գցելու հերթական քայլն է: Եթե չստացվի կամ որևէ վատ բան լինի, կասեն՝ ի՞նչ անենք, ժողովուրդն էր, ո՞նց չհարգեինք ժողովրդի, քաղաքացիական նախաձեռնության իրավունքը»,- նկատեց Մինասյանը: