«Տոյոտա» մակնիշի 090 HH 01 պետհամարանիշով մեքենայի վարորդը Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ օրենսգրքի 124-րդ հոդվածի 18-րդ մասի համաձայն՝ ՆԳՆ ոստիկանության պարեկային ծառայության կողմից տուգանվել է 25․000 դրամի չափով և հանվել է տուգանային 3 միավոր։ Այս մասին Factor.am-ին  հայտնեց Ներքին գործերի նախարարի մամուլի խոսնակ Նարեկ Սարգսյանը։
Ավելի վաղ Factor.am-ը գրել էր, որ Ազգային ժողովին պատկանող «Տոյոտա» մակնիշի 090 HH 01 պետհամարանիշով ավտոմեքենան Դեմիրճյան փողոցում երթևեկել է խախտումներով՝ ընթանալով հանդիպակաց ուղղությամբ։ Խախտումը պատկերող տեսանյութ է տարածել վարչապետի նախկին օգնական, ՔՊ-ական պատգամավոր Հայկ Սարգսյանի եղբայր Նաիրի Սարգսյանը։
Հավելենք՝ Factor.am-ին  ԱԺ աշխատակազմից հայտնել էին, որ ավտոմեքենան սպասարկում է ԱԺ ՔՊ-ական պատգամավոր, առողջապահության և սոցալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հերիքնազ Տիգրանյանին։