Քաղաքագետ Հրայր Մանուկյանը Factor TV-ի հետ զրույցում խոսել է Մոլդովայում, Վրաստանում, ՀՀ-ում, Ուկրաինայում եվրաինտեգրման նախաձեռնությունների և այդ երկրների վրա ռուսական քաղաքական ազդեցության տարածման հավանականության, Արևմուտքի կողմից ՌԴ-ի ագրեսիվությունը զսպելու քայլերի արդյունավետության, այս 4 երկրների եվրոպական ինտեգրացիայի հնարավորության և հնարավոր խնդիրների, ԱՄՆ նախագահական ընտրությունների սպասվող արդյունքների և ամերիկյան քաղաքականության հեռանկարի, ՀՀ-ում սկսված Եվրաքվեի նախաձեռնության և ԵՄ-ին անդամակցելու հարցը պետական օրակարգ դարձնելու ենթադրվող սցենարի, դրան՝ ՌԴ-ի կողմից հնարավոր հակազդման և սպասվող պատժամիջոցներին դիմագրավելու ուղիների և այլ թեմաների մասին։
Հրայր Մանուկյանը խոսել է նաև այսօր սահմանազատման հարցով հանձնաժողովների նախագահներ Մհեր Գրիգորյանի և Շահին Մուստաֆաևի հանդիպման և սահմանազատման կանոնադրությունը հաստատելու փաստի, պրոցեսի շարունակման, պայմանագրի կնքման հավանականության թեմաներով։