Քոչարյանն ու Սարգսյանը եթե չաջակցեին Գալստանյանին, նա ընդամենը 3000 մարդ կհավաքեր 1-ին հանրահավաքին․ Արամ Սարգսյան․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
«Հանրապետություն» կուսակցության նախագահ Արամ Սարգսյանը Factor TV-ի հետ զրույցում խոսում է Ռուսաստանի կողմից Լեռնային Ղարաբաղ հայերի վերադարձի հավանականության մասին խոսելու պատճառների, տարածաշրջանում ռուսական ազդեցության նվազեցման պատճառների, հայերի՝ ԼՂ վերադարձի ապահովման նպատակով միջազգային հավանական երաշխիքների և իրականության մեջ դրանց իրագործելիության աստիճանի, ԵՄ-ին անդամակցելու նպատակով 50,000 ստորագրություն հավաքելու պրոցեսի ներկա փուլի և առաջիկայում սպասվող քաղաքական գործընթացների, ԵՄ դիտորդներին ՀՀ-ի տարածքից հեռացնելու ադրբեջանական պահանջների, անվտանգային խնդիրները լուծելու առկա հնարավորությունների և ԵՄ-ին անդամակցելու դեպքում՝ ՀՀ-ի ստանալիք անվտանգային երաշխիքների, այլ թեմաների մասին։