Շենքի միակ «աշխատող» վերելակը 4 կամ 5-րդ հարկից ընկել է 1-ին հարկ, իսկ ներսում եղածս կինը վնասվածքներ է ստացել․ ֆեյսբուքյան իր էջում այսպիսի բովանդակությամբ գրառում էր արել «Ունիսոն» ՀԿ գործադիր տնօրեն Արմեն Ալավերդյանը։
Ահազանգի առնչությամբ Ոստիկանության լրատվության բաժնից մեզ հայտնեցին, որ վերելակը չի պոկվել և ընկել, այլ պարզապես քաղաքացու ինքնազգացողությունն է վատացել։ Վերելակի դուռը բացվել է տեղի ուժերով և ներսում գտնվող մեկ քաղաքացի, մինչև փրկարարների կանչի վայր հասնելը, հոսպիտալացվել է։
Հակասական այս տեղեկություններից ո՞րն է ճիշտ․ հարցի պատասխանը պարզելու համար Factor TV-ի նկարահանող խումբը մեկնեց Երևանի Արգիշտի 11/3 հասցե, որտեղ տեղի էր ունեցել միջադեպը։ Մեր տեսախցիկն արձանագրեց, որ մուտքի միակ վերելակն իսկապես անսարք վիճակում է։
«Ունիսոն» ՀԿ գործադիր տնօրեն Արմեն Ալավերդյանը, որն այս շենքի բնակիչ է, Factor TV-ի հետ զրույցում ասաց, որ վերելակում մնացած կինն իրենց շենքից չէ։ Նրա խոսքով՝ 14 հարկանի շենքն ունի երկու վերելակ, որոնցից մեկն արդեն մի քանի ամիս է՝ չի աշխատում, իսկ մյուսն աշխատում է խափանումներով։
Տուժած կնոջ հետ կապ հաստատել չհաջողվեց, իսկ ՆԳՆ «Տեխնիկական անվտանգության ազգային կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի փորձագիտական լաբորատորիայի պետ Մարտին Ասլանյանն ասաց՝ տեխնիկական քննության ավարտից հետո միայն պարզ կլինի, թե որն է դեպքի պատճառը։
Մարտին Ասլանյանի խոսքով՝ վերելակը գրեթե չորս տարի չի անցել տեխնիկական անվտանգության փորձաքննություն և չունի տեխնիկական անվտանգության փորձաքննության դրական եզրակացություն։
Ըստ բնակիչների՝ վերելակը միշտ էլ խնդիրներ է ստեղծել իրենց համար, դիմել են մասնագետին, սարքել են, բայց նույնը կրկնվել է։ Ասում են՝ միշտ վախով ու անհանգստությամբ են օգտվել վերելակից։