Երեկ հայտնի դարձավ, որ Բաքվի առաջարկությամբ չեղարկվել է հաջորդ շաբաթ Վաշինգտոնում նախատեսվող Միրզոյան – Բայրամով  հանդիպումը։
ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր, ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը  Factor.am-ի հետ զրույցում անդրադառնալով հանդիպման չեղարկման պատճառի վերաբերյալ հարցին, նշեց․ Հայաստանը հաստատում է, բայց մանրամասներ չի ներկայացնում հանդիպման հետաձգման պատճառի մասին, քանի որ այդ հարցի հասցեատերը Ադրբեջանն է, Ադրբեջանի արտգործնախարարությունից պետք է հայտնեն, թե ինչու է հետաձգվել հանդիպումը։
Այնուամենայնիվ պատասխանն այն է, որ տեխնիկական պատճառներով են հետաձգվել բանակցությունները։
Մենք հույս ունենք, որ իսկապես պատճառը տեխնիկական է։
Ամերիկյան կողմը ևս պատրաստ է այլ օր կազմակերպել  Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպումը»,- նշեց պատգամավորը։
Խանդանյանն ընդգծեց, որ Հայաստանը պատրաստ է և՛ հիմա, և՛ ցանկացած պահի մասնակցել բանակցությունների․ «Հուսով եմ՝ այս ամսվա ընթացքում այդ հարթակում տեղի կունենան բանակցությունները»։