• Ադրբեջանի ղեկավար Իլհամ Ալիևը Բաքվում ընդունել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովին և հույս է հայտնել, թե 2023 թվականը բեկումնային տարի կլինի Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործում։ նա նաև նշել է, թե Ռուսաստանը, որպես իրենց ընկեր, դաշնակից և հարևան, առանձնահատուկ դեր ունի Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև միջպետական ​​հարաբերությունների կարգավորմանն աջակցելու գործում
• ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել փախստականների հարցերով ՄԱԿ գերագույն հանձնակատար Ֆիլիպո Գրանդիի հետ։ Հանդիպման ընթացքում շեշտվել է նաև Լաչինի միջանցքի արգելափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար բարդ իրավիճակը հանգուցալուծելու անհրաժեշտությունը: Միրզոյանը կարևորել է միջազգային փաստահավաք առաքելության գործուղումը Լաչինի միջանցք և Լեռնային Ղարաբաղ
• Իրանի մասնավոր ընկերությունները հնարավոր է՝ մասնակցեն Հայաստանում ճանապարհների, երկաթգծերի, թունելների կառուցմանը։ Հայաստանի ՏԿԵ նախարար Գնել Սանոսյանի և կոոպերացիայի, աշխատանքի և սոցիալական բարեկեցության նախարար Սեյեդ Սոուլաթ Մորթազավիի հանդիպմանը որոշվել է առաջիկայում գույքագրել Հայաստանի կարիքները և դրանք դեսպանատան միջոցով փոխանցել իրանական կողմին։