• Արցախի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Ղազարյանը նամակներ է ուղարկել Հայաստանում հավատարմագրված մի շարք երկրների դեսպանների, ներկայացրել Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի փակման պատճառով Արցախում առաջացած հումանիտար խնդիրները, ինչպես նաև գազի և էլեկտրաէներգիայի մատակարարման խափանման բացասական ազդեցությունը մարդկանց առօրյա կյանքի և Արցախի տնտեսության վրա:
• ԱԺ-ում այսօր թեժ վիճաբանություն է եղել Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքը փակելու վերաբերյալ «Հայաստան» խմբակցության նախաձեռնությամբ  խորհրդարանական լսումների ժամանկ։ ՔՊ խմբակցությունից Գուրգեն Արսենյանը բորբոքված ելույթ է ունեցել ու ասել` ով եք դուք արա։ Դահլիճից պատասխան խոսքեր են հնչել, և նիստը վարող Սեյրան Օհանյանը հանդարտության և թեմայից չշեղվելու կոչ է արել մասնակիցներին։
• ԱԺ նախագահը ստորագրել է արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ էդուարդ Աղաջանյանի լիազորությունները դադարած համարելու մասին արձանագրությունը։ Աղաջանյանը կշարունակի լինել ԱԺ պատգամավոր։