• Արցախի ԱԽ նիստում նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հայտարարել է, որ խաղաղությունն ուղղակի անհնար է առանց արցախահայության իրավունքների հարգման և ճանաչման: Այլ պայմաններով խաղաղության գինը արցախցիների կյանքն ու ցեղասպանությունն է:
• Հայաստանում Բրիտանիայի դեսպան Ջոն Գալագերը Արմենպրեսին տված հարցազրույցում ասել է, որ Միացյալ Թագավորության կառավարությունը հստակ է արտահայտվել, որ Լաչինի միջանցքի փակումը և ձմռանը գազամատակարարման խաթարումը լուրջ հումանիտար հետևանքների վտանգ է պարունակում: Մենք շարունակում ենք կոչ անել և՛ Ադրբեջանի, և՛ Հայաստանի կառավարություններին բարեխղճորեն կատարել հրադադարի շուրջ ստանձնած բոլոր պարտավորությունները։
• 2022 թվականի հունվար-դեկտեմբեր ամիսներին Հայաստանում գնաճը կազմել է 8,3 %: Այս մասին տեղեկանում ենք վիճակագրական կոմիտեի տվյալներից։ Միայն սննդամթերքն ու ոչ ալկոհոլային խմիչքները թանկացել են 13 %-ով։