• Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է «Արցախի պահեստազորի սպաների միության» մի խումբ անդամների, քննարկվել Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի շրջափակման հետևանքով ստեղծված ռազմաքաղաքական ու հումանիտար իրավիճակը, դրա հանգուցալուծմանն ուղղված քայլերն ու հետագա անելիքները:
• Երևանից Արցախի ուղղությամբ մեկնող ավտոերթի մասնակիցները հասել են Գորիս-Ստեփանակերտ ճանապարհի առաջին, հայկական անցակետին և սպասում են ռուսական խաղաղապահների հրամանատարությանը՝ Լաչինի միջանցքով Արցախ անցնելու բանակցություններ վարելու համար։ Մասնակիցներից մի քանիսը նշել են, որ իրենք համաձայն չեն լինելու ուղղակի անցնել ռուսական ուղեկցությամբ, այլ անհրաժեշտ են համարում, որ ճանապարհը լիարժեք բացվի, ադրբեջանցիները լինեն պատնեշի հետևում։
• Արցախի առողջապահության նախարարությունից հայտնել են, որ Լաչինի միջանցքի փակման պայմաններում Արցախում շարունակում են հետաձգվել պլանային վիրահատությունները, 10 երեխա գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքներում: 10 չափահաս բուժառու գտնվում են վերակենդանացման բաժանմունքում, նրանցից 4-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում են։