«Ալիևի սեղանին կդրվի մի փաստաթուղթ, որում գրված կլինի՝ հայերը իրար են մեղադրում, իրար են ուտում, պառակտում կա, սաղ տոչնի ա։ Այ, է՛ս եք անում դուք»,- ԱԺ ամբիոնից դիմելով ընդդիմությանը՝ այս մասին նշեց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Վլադիմիր Վարդանյանը։
ԱԺ դահլիճից ընդդիմադիրներն աղմկեցին։ Իշխանական պատգամավորը բարկացավ․ «Ուզում եք նեղացեք, ուզում եք չէ, չընդհատե՛ք ինձ»։
Վլադիմիր Վարդանյանը ընդդիմադիրներին մեղադրեց գործի չգալու, իսկ նախկին իշխանություններին 30 տրաի շարունակ Արցախի անկախությունը չճանաչելու մեջ։
Անդրադառնալով Լաչինի միջանցքի փակ լինելու հետ կապված իշխանության հասցեին հնչած մեղադրանքներին՝ Վարդանյանը նշեց․ «Մարդկանց բերանը հաց չի գնում, ընատնիքները պառակտված են, երեխաները հիվանդանոցում են, զանգում խոսում ես պաշտոնատար անձանց հետ, որոնց երեխեքն Արցախում են մնացել, չգիտես ինչ ասես, դուք իշխանությա՞նն եք մեղադրում։ Մեկը լինի ձեզ հարցնի՝ 30 տարի ինչու չէիք Արցախի ճանաչման հարց դրել։ Դնեիք»։