• Factor.am-ի տեղեկություններով՝ ՀՀ փոխվարչապետ Համբարձում Մաթևոսյանը հրաժարականի դիմում է ներկայացրել։ Մաթևոսյանը փոխվարչապետի պաշտոնը զբաղեցնում է 2021-ի նոյեմբերի 15-ից։ Հիշեցնենք, որ մինչ այս էլ հրաժարական էր ներկայացրել ԿԳՄՍ նախարար Վահրամ Դումանյանը։
• Արցախի ոստիկանությունից հայտնել են, որ ժամը 14։00-ի դրությամբ Արցախը Հայաստանին կապող միջանցքը շարունակում է փակ մնալ․ առավոտյան ադրբեջանցիները փակել են ճանապարհը և փորձել են վրաններ տեղադրել։ Լիսագոր-Շուշի և Ստեփանակերտ-Շուշի ավտոճանապարհին հարյուրավոր քաղաքացիներ մնացել են ճանապարհին։
• ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հեռախոսազրույց է ունեցել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ ու քննարկել Արցախի հարցով եռակողմ հայտարարությունների կատարման ընթացքը։ Այս մասին հայտնում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը։ Կրեմլից նշել են, որ զրուցակիցները պայմանավորվել են հետագա շփումների շուրջ։