ԵՏՄ գագաթնաժողովում, որին կմասնակցի նաև ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, պետք է ընդունվեն մի շարք կարևոր որոշումներ, այդ թվում՝ էներգետիկայի և առևտրի ոլորտներին վերաբերող։ Այս մասին հայտնում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը։
«Նախատեսվում է դիտարկել Եվրասիական տնտեսական միության ընթացիկ խնդիրները, ուղեցույցներ նախանշել ինտեգրացիոն գործընթացների հետագա խորացման, ապրանքների և ծառայությունների միասնական շուկայի գործունեության բարելավման համար։ Պետք է ընդունվեն մի շարք կարևոր կոնկրետ որոշումներ, այդ թվում՝ էներգետիկայի և առևտրի ոլորտում, և պետք է հաստատվեն Եվրասիական տնտեսական համայնքի միջազգային գործունեության հիմնական ուղղությունները։ Ռուսական պատվիրակությունը կնշի 2023 թվականին այս կազմակերպությունում իր առաջիկա նախագահության հիմնական առաջնահերթությունները»,- ասվում է Կրեմլի տարածած հաղորդագրության մեջ։