• Երևանում մեկնարկել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության արտաքին գործերի, պաշտպանության նախարարների և Անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների համատեղ նիստը։ ՀԱՊԿ նիստի օրակարգում շուրջ 2 տասնյակ փաստաթուղթ կա, նիստի ժամանակ ասաց Արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը՝ ներկայացնելով մասնակիցներին։
• Ղազախստանի, Ղրղզստանի և Բելառուսի նախագահներ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևը, Սադիր Ժապարովն ու Ալեքսանդր Լուկաշենկոն աշխատանքային այցով ժամանել են Երևան։ Նրանք մասնակցելու են Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) Հավաքական անվտանգության խորհրդի նիստին։ Հիշեցնենք՝ այսօր Երևանում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի կունենա Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) Հավաքական անվտանգության խորհրդի նիստը։ Նիստին մասնակցելու են Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն, Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևը, Ղրղզստանի նախագահ Սադիր Ժապարովը, Տաջիկստանի նախագահ Էմոմալի Ռահմոնը և ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասը:
• «Հայաստանի եվրոպական կուսակցության» նախագահ Տիգրան Խզմալյանը բերման է ենթարկվել ոստիկանության Էրեբունու բաժին։ Այս մասին Factor.am-ի հետ զրույցում տեղեկացրին Ոստիկանությունից՝ նշելոթվ, որ Խզմալյանն ու ևս 3 անձ ոստիկանության բաժին են տարվել ոստիկանի օրինական պահանջը չկատարելու հոդվածով։ Հիշեցնենք՝ Երևանում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ
• Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի կունենա ՀԱՊԿ հավաքական անվտանգության խորհրդի նիստը։ Այս առիթով Երևանում բողոքի ակցիաներ են տեղի ունենում։ Ոստիկանությունն ուժեղացված ծառայություն է իրականացնում։