Երևանի ավագանու նիստում քննարկվում է Երևան համայնքի սեփականություն հանդիսացող Լուկաշինի 43/2 շենքի թիվ 77 ոչ բնակելի տարածքը անհատույց օտարելու մասին նախագիծը։ Նախատեսվում է այդ տարածքը սեփականության իրավունքով անհատույց օտարել քաղաքացի Հերմինե Բարսեղյանին։
«Այդ ոչ բնակելի տարածքը գտնվում է տվյալ քաղաքացու բնակարանի ստորին գոտում, որը բարեկարգվել է քաղաքացու կողմից և հարմարեցվել բնակության համար, քաղաքացու բնակարանի մուտքը և ելքը միայն այդ տարածքից է։ Տարածքը 39,6 մետր քառակուսի է։
Քաղաքացին այնտեղ բնակվում է որդու հետ։ Նրա ամուսինը եղել է Արցախյան առաջին պատերազմի մասնակից, վիրավորվել է, հետագայում մահացել»,-տեղեկացրեց Երևանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Ա․ Բաբաջանյանը։
Երևանի ավագանու անդամ Թեհմինե Վարդանյանը հետաքրքվեց, թե ինչու է հրատապ ընթացակարգով քննարկվում այդ հարցը և ինչու հանձնաժողովում նախապես չի քնարկվել։
«Ափալ թափալի մեխանիզմ եք կիրառել․․․ Քանի՞ օրենք եք խախտել այս հարցի շրջանակում»,- ասաց Թեհմինա Վարդանյանը։