• Ադրբեջանի հետ բանակցությունները շարունակվում են և Պրահայի հանդիպումից հետո տարածված հայտարարությունից հետո այս առումով որևէ զարգացում չկա։ Այս մասին Factor.am-ի հետ զրույցում նշեց ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ Վահան Հունանյանը։
• Եվրամիության դեսպաններն այսօր համաձայնել են Հայաստան ուղարկել քաղաքացիական առաքելություն, որը պետք է տեղակայվի Ադրբեջանի հետ սահմանի երկայնքով՝ վստահությունն ամրապնդելու և դելիմիտացիային նպաստելու համար։ Որոշումը կայացվել է Քաղաքական և անվտանգության հանձնաժողովի փակ նիստում, հաղորդում են «Ազատության» դիվանագիտական աղբյուրները։
• Ադրբեջանի խորհրդարանի պատգամավոր, Մարդու իրավունքների հանձնաժողովի նախագահ Զահիդ Օրուջը հայտարարել է, որ առաջիկայում Եվրոպայի տարբեր երկրների խորհրդարաններում ընդունվելու են հակաադրբեջանական բանաձևեր։ Նա, մասնավորապես, նշել է, որ մեկ տարուց ավելին է՝ Ֆրանսիան փորձում է արտասահմանցի դիտորդների ներգրավել և համակողմանի ճնշում է գործադրում Ադրբեջանի վրա։