• ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտնել է, որ Ադրբեջանը հերթական անգամ հրաժարվում է կատարել պարտավորությունն ու ազատ արձակել Բաքվում ապօրինաբար պահվող հայ ռազմագերիներին։ Ըստ Փաշինյանի՝ առաջինը մայիսին էր, երբ Բաքուն պարտավորություն էր ստանձնել Բրյուսելում, երկորդը՝ հիմա, երբ Վաշինգտոնում Ադրբեջանը պարտավորվել էր մինչև սեպտեմբերի 30-ը ազատ արձակել 17 հայ ռազմագերիների։
• ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն այսօր կմեկնի Բրյուսել, որտեղ ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում նախատեսված է ԱԽ քարտուղարի հանդիպումը` ՆԱՏՕ-ում անդամ պետությունների մշտական ներկայացուցիչների տեղակալների կոմիտեի (DPRC) հետ։ Մինչ այդ էլ Գրիգորյանը հանդիպումներ էր ունեցել Վաշինգտոնում։
• ՀՀ գլխավոր դատախազությունը, ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործառույթի շրջանակում, դատարան է ներկայացրել 18 հայցադիմում, որոնց ընդհանուր հայցագինն այս պահի դրությամբ շուրջ 77,7 մլրդ դրամ է․ տեղեկացնում են ՀՀ գլխավոր դտախազությունից։ Հակակոռուպցիոն դատարանը մեկ ամսից կսկսի Սյունիքի նախկին մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի գործի քննությունը՝ այս պահին շուրջ 19 մլրդ դրամ հայցապահանջով: Հաջորդ՝ ամենամեծ հայցագնով գործերից մեկը վերաբերում է Երևանի նախկին քաղաքապետ Գագիկ Բեգլարյանին և նրա հետ փոխկապակցված անձանց, հայցապահանջը՝ շուրջ 17 մլրդ դրամ։