«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության քարտուղար  Արթուր Հովհաննիսյանը խոսել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ու իշխող խմբակցության փակ հանդիպման մասին։
Նրա խոսքով՝ «Քաղաքացիական այմանագիր» խմբակցությունն այսօր քննարկել է Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովների անդամների թեկնածության հարցը։ Այսօր կամ առաջիկա օրերին ՔՊ-ն կառաջադրի թեկնածուներին։
Անդրադառնալով հարցին, թե արդյոք ՔՊ պատգամավոր Վահագն Հովակիմյանի թեկնածությունն է առաջադրվելու, պատգամավորը նշեց․ «Թե ում կառաջադրի խմբակցությունը, այդ մասին հանրությունը կտեղեկանա առաջադրման փաստաթղթից»։
Հովհաննիսյանի խոսքով՝ նախօրեին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ ԱԺ-ում կայացած հանդիպմանը, որին մասնակցել են նաև կառավարության անդամներ, այդ թվում նաև փոխվարչապետը, արտգործնախարարը, քննարկվել է ստեղծված ծանրագույն իրավիճակից դուրս գալու ելքերի հարցը, ամենատարբեր դրվագներ ու դետալներ»։