• Արցախում 7 օրով կդադարեցվի գազամատակարարումը։ Արցախգազից հայտնել են, որ վաղվանից գազամատակարարումը դադարեցվելու է Արցախի տարածք մտնող մայրուղային բարձր ճնշման գազատար խողովակի վրա տեխնիկական աշխատանքներով պայմանավորված։
• Պաշտպանության նախարարի, ԶՈւ ԳՇ նպատակներից մեկը այն է, որ ժամկետային զինծառայողներին որքան հնարավոր է առաջնագծից հանեն։ Այս մասին այսօր հայտարարել է ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ ներկայացուցիչ Սահակ Սահակյանը:
• «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունն այսօր նիստ է գումարել և որոշել Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալի պաշտոնից հեռացնել «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանին, իսկ Վահե Հակոբյանին՝ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնից։ ՔՊ պատգամավորները Factor TV-ին ասել են, որ միջազգային աղմուկից խուսափելու համար այս փուլում որոշել են ընդդիմադիր պատգամավորներին ազատել միայն պաշտոններից և ոչ թե զրկել մանդատից։
• Դատարանն վարույթ է ընդունել ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախկին նախարար, Երևանի նախկին քաղաքապետ Գագիկ Բեգլարյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից շուրջ 16.8 մլրդ դրամ արժեքով ապօրինի ծագման գույքն ու ակտիվները բռնագանձելու դատախազության հայցադիմումը։