«Այս նախագիծը չի կարող այսօր քննարկվել և քվեարկության դրվել նաև այն պատճառով, որ քաղաքապետարանի իրավական վարչությունը կանոնադրությունները չի նայել»,- այս մասին նշեց Երևանի աագանու անդամ Անի Խաչատրյանը՝ անդրադառնալով Երևանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Արման Անտոնյանի՝ Երևանի մի շարք համայնքային ոչ առևտրային կազմակերպություններ վերակազմակերպելու, անվանափոխելու, կանոնադրությունները նոր խմբագրությամբ հաստատելու մասին նախագծին:
Դիմելով քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանին՝ Խաչատրյանը նշեց, որ քաղաքապետն ամիսներ առաջ այս նույն նախագիծը մերժել է ասելով՝ չկա ոչ մի հիմնավորում. «Հիմա նախագիծը չի փոխվել, ուղղակի մի քանի բան ավելացել, դարձել է փաթեթ…Եթե նախագիծը քվեարկվի և օրակարգ մտնի, ես դիմելու եմ դատարան այս որոշումը չեղարկելու համար»:
Լեզվակռիվ տեղի ունեցավ ավագանու նիստի ժամանակ, քաղաքապետը հորդորեց անջատել Խաչատրյանի և Անտոնյանի բարձրախոսները… Հայտարարվեց ընդմիջում: