Ադրբեջանական զինված ուժերը ժամը 11։20-ից մինչև 11։30-ը, դիպուկահար զենքերից և տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել Երասխի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ։  Հայտնել են ՀՀ ՊՆ-ից։ Պատասխան գործողություններով հակառակորդի կրակը լռեցվել է։ Հայկական կողմից տուժածներ չկան։
Գիշերը Գեղարքունիքի ուղղությամբ խոսված ադրբեջանական ԱԹՍ-ի բեկորներն ընկել են Վանեվան գյուղում։ Վանեվանի համայնքապետ Իգոր Հարությունյանը Factor.am-ի հետ զրույցում հայտնել է, որ համայնքը սահմանից բավականին հեռու է, սակայն ԱԹՍ-ի խոցման ձայնը լսվել է։ Ըստ նրա՝ անօդաչու թռչող սարքի բեկորների ընկնելու հետևանքով վնասներ չեն պատճառվել։
Ազգային ժողովում քննարկել են նախագիծ, որն առաջարկում է բարձր տուգանքներ սահմանել անձին վիրավորելու համար։ Ընդ որում՝ ուղղակի վիրավորանքը կտուգանվի 100-500 հազար դրամով, իսկ եթե վիրավորանքը պայմանավորված է եղել է անձի հանրային գործունեությամբ, օրինակ՝ պաշտոնյաների դեպքում, կպատժվի 500 հազարից 1 մլն դրամով։