Այսօր` հունիսի 13-ին, ԿԸՀ-ն նիստի ժամանակ քննարկեց ՍԴ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Էդգար Ղազարյանի կողմից ներկայացված դիմումը, որով նա պահանջելով անվավեր ճանաչել «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ընտրական ցուցակում` վարչապետի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանի գրանցումը և վարչական վարույթ հարուցել:
ԿԸՀ-ն Տիգրան Մուկուչյանի գլխավորությամբ մերժեց վարչական վարույթի հարուցումը` ընդգծելով նաև, որ դիմումը չի ներկայացվել իրավասու անձի կողմից, այսինքն նման դիմում կարող է ներկայացնել միայն ընտրություններին մասնակցող կուսակցությունը:
ԿԸՀ-ն Էդգար Ղազարյանի դիմումի մերժման որոշումն ընդունեց 5 կողմ, 0 դեմ ձայներով:
ԱԺ պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը ևս դիմում էր ներկայացրել ԿԸՀ, որպեսզի վերջինս դիմի Վարչական դատարան` «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ընտրական ցուցակի գրանցումն անվավեր ճանաչելու համար: Նաիրա Զոհրաբյանը պատճառաբանել էր, թե  «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության կողմից քարոզարշավներն ընթանում են վիրավորանքներ հնչեցնելով:
Տիգրան Մուկուչյանը այս դեպքում ևս ընդգծեց, որ դիմումը ենթակա է մերժման, քանի որ բացի մի շարք այլ հանգամանքներից նաև դիմումն իրավասու անձի կողմից չի ներկայացվել. «Ընտրություններին մասնակցող կուսակցությունն է իրավասու նման դիմում ներկայացնել»,- շեշտեց Մուկուչյանը: