Ալիևը հայտարարել է, թե ԼՂ հակամարտությունը կարգավորված է․ «Ով այդպես չի մտածում, դա իր խնդիրն է»
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևն այսօր կրկին հայտարարել է, թե Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությունը կարգավորված է։
«Ես բազմիցս պատերազմից հետո ասել եմ և հիմա էլ եմ ուզում կրկնել, որ Ղարաբաղյան հակամարտությունը կարգավորված է։ Ադրբեջանը լուծել է այդ հարցը ինքնուրույն՝ և՛ մարտի դաշտում, և՛ բանակցությունների սեղանին»,- ասել է Ալիևը պետական AZTV-ին տված հարցազրույցում։
Նա նաև հայտարարել է, թե «Լեռնային Ղարաբաղ տարածքային միավոր գոյություն չունի»։
«Հակամարտությունը լուծված է, և ես գտնում եմ, որ անհրաժեշտություն չկա այդ  հարցին վերադառնալու։ Եթե ինչ-որ մեկը կարծում է, որ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությունը լուծված չէ, ապա դա իր խնդիրն է»,- ասել է Ալիևը։
Հիշեցնենք, սակայն, որ հայկական կողմը բազմիցս հայտարարել է՝ ԼՂ հակամարտությունը լուծված չէ ու առաջնահերթություն է Արցախի կարգավիճակի հարցի լուծումը։
Այն, որ հակամարտությունը լուծված չէ, վկայում է նաև ԵԱՀԿ Միսկի խմբի համանախագահների ապրիլի 13-ի հայտարարությունը, որով նրանք կողմերին կոչ են անում առաջին իսկ հնարավորության դեպքում վերսկսել բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսությունը՝ համանախագահների հովանու ներքո։