ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Անի Սամսոնյանը կառավարության հետ հարցուպատասխանի ժամանակ դիմեց վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանին՝ ընդգծելով, որ նա իր ղեկավարած համակարգի կոռումպացված լինելու մասին հարցերին խուսափում է պատասխանել, փոխարենը հիշեցնում է ինչ-որ քրեական գործերի մասին, որոնք Փաշինյանի քաղաքական պատվերով են բացվել։
«Մի հատ ինձ նայեք, պարոն Փաշինյան, ես այն պատգամավորն եմ, որը ձեզ հարց է ուղղել ձեր կոռումպացված համակարգի վերաբերյալ, բայց դուք ի պատասխան d8a` ինձ վրա կեղտոտ հոդվածներ եք տպել տվել, իմ և իմ նախկին ամուսնու վերաբերյալ, որովհետև դուք չունեք պատասխաններ»։
Պատգամավորն առաջարկեց՝ այսուհետ ոչ ոքի չխնայել, և ոստիկանությանը հանձնարարվել է՝ քրեական գործեր հարուցել։
«Չնայած կասկածում եմ, որ ձեզ կհաջողվի, որովհետև երկու տարվա ընթացքում մի հատ կոռումպացված թալանչի չկարողացաք դատել»,- նշեց Սամսոնյանը:
ԱԺ փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանը պատգամավորին հարցրեց՝ «հարցը ո՞րն էր,ժամանակ ունեք, կարող եք հարց ձևակերպել»: Սամսոնյանը հրաժարվեց հարց ձևակերպել։