Ադրբեջանցիները կրակել են Սարուշեն գյուղի դաշտերում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող բնակիչների ուղղությամբ։ Հայտնել է Արցախի ՆԳ նախարարարությունը։ Ադրբեջանական կողմը կիրառել է գնդացիր, ինչի հետևանքով ջարդվել է բնակիչներից մեկին պատկանող տրակտորի ապակին: ՆԳՆ աշխատակիցները կազմել են արձանագրություն՝ ռուս խաղաղապահներին հանձնելու համար։
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը չի ստորագրի դատական օրենսգրքի փոփոխության փաթեթը, որ ընդունել է Ազգային ժողովը։ Նախագահական աշխատակազմը հայտնել է, որ փաթեթը առերևույթ հակասահմանադրական է, ինչով պայմանավորված՝ նախագահն այն ուղարկում է Սահմանադրական դատարանի քննությանը։
Քննչական կոմիտեն հայտնել է, որ կիրակի օրը Դավիթ Անհաղթ փողոցի իր տանը հայտնաբերվել է 1981 թվականին ծնված կնոջ դի՝ կրծքավանդակի հրազենային վնասվածքով։ Shamshyan.com-ի տեղեկություններով՝ մահացածի հայրը Ռուսաստանի ԱԴԾ գեներալ-լեյտենանտ է։