Նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հանդիպել է «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանի հետ: Վերջինս ընդգծել է, որ կարևորում են արտահերթ ընտրությունները ներկայիս օրենսդրությամբ անցկացնելու վերաբերյալ արդեն իսկ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների պահպանումը։
Պատերազմի հետևանքով վիրավորում ստացած հազար անձի է հաշմանդամության կարգ տրվել, այսօր խորհրդարանում հայտարարել է աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Մեսրոպ Առաքելյանը։ Նրա խոսքով՝ ծանր վիրավորում ստացած քաղաքացիների թիվը լինելու է շուրջ 500, որից առաջին խմբի հաշմանդամություն ունեցողներինը մոտ 150-ի սահմաններում է, որից ամպուտացված անձինք, ովքեր ունեն պրոթեզավորման կարիք, մոտ 120-ի շրջանակներում է։
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է բնապահպանական մի շարք կազմակերպությունների ղեկավարների հետ։ Հանդիպմանը քննարկվել են ջրային ռեսուրսների, ջրային անվտանգության հետ կապված խնդիրներ:
Սևանա լճի մակարդակը մարտի 15-21-ն ընկած ժամանակահատվածում բարձրացել է 2սմ-ով և կազմել` 1900.6 մ, որն անցյալ տարվա նույն օրվա մակարդակից բարձր է 16սմ-ով։ Հայտնում են հիդրո