Հանրապետության նախագահը չի ստորագրելու Արտակ Դավթյանին ՀՀ ԶՈՒ ԳՇՊ նշանակելու հրամանագրի նախագիծը և չի դիմելու Սահմանադրական դատարան: Այս մասին երեկոյան հայտնել են նախագահի աշխատակազմից՝ միաժամանակ հիշեցնելով, որ նախագահն արդեն իսկ դիմել է Սահմանադրական դատարան, և ՍԴ կողմից որոշման կայացումն ու հնարավոր միջոցների ձեռնարկումը կարող են էական ազդեցություն ունենալ ԳՇ պետին ազատելու և նշանակելու իրավական կարգավորումների վրա:
Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի և Ասկերանի շրջանի համայնքների ղեկավարների հանդիպմանը քննարկվել են բնակիչների՝ այլ վայրերում գյուղ առ գյուղ ժամանակավոր վերաբնակեցմանն առնչվող հարցեր:
Հայաստանում ձյան տեղումների հետևանքով փակ են Մ2 միջպետական ճանապարհի Վայք – «Զանգեր» հատվածը, Վարդենյաց լեռնանցքը, Բերդ-Ճամբարակ ճանապարհը։ Դիլիջանի և Ոսկեպարի ոլորանները փակ են բեռնատարների համար։ Սյունիքի մարզում, Աշոցքի և Արթիկի տարածաշրջաններում բուք է և ձյուն, ճանապարհները դժվարանցանելի են։