Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Ազգային ժողովում է։ Կառավարության անդամներին հարց տալու համար հերթագրվել է 29 պատգամավոր։ Մինչ Փաշինյանի ժամանումը անվտանգության լրացուցիչ միջոցներ են ձեռնարկվել՝ խորհրդարանի դարպասները զոդվել են, այգու տարածքում կենտրոնացվել են ոստիկանության ուժեր, շենքում երևացել են դիպուկահարներ։
Պատճառը ենթադրաբար ոստիկանության հայտարարությունն է, որ ժամը 16։00-ին մեկնարկող ցույցի ժամանակ կարող են լինել սադրանքներ։ Բաղրամյան պողոտայում՝ Ազգային ժողովի շենքի դիմաց հանրահավաք անցկացնող Հայրենիքի փրկության շարժման համակարգող Իշխան Սաղաթելյանը արձագանքել է այս հայտարարությանը և նշել, որ իրենք սադրանքների չեն գնալու, շենքեր չեն գրավելու։
Նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հանդիպել է ՀՀ Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Օնիկ Գասպարյանի հետ: Զրուցակիցները մասնավորապես անդրադարձել են լարված իրավիճակին: Նշվել է, որ, անկախ այդ կապակցությամբ որոշումներից, առաջնահերթ կարևորություն են երկրի անվտանգությունն ու կայունությունը:
ՀՀ գլխավոր դատախազի խորհրդական Գոռ Աբրահամյանը, մեկնաբանելով լուրերը, թե ԶՈւ ԳՇ պետ Օնիկ Գասպարյանի նկատմամբ քրեական գործ հարուցելու և նրան ձերբակալելու հրահանգ է տրվել, ասել է, որ նրա հանդեպ քրեական վարույթ չկա:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ Վարազդատ Կարապետյանն ազատվել է Չինաստանում Հայաստանի առևտրական կցորդի պաշտոնից։ Հիշեցնենք, որ մինչ այդ Կարապետյանը ազատման դիմում էր ներկայացրել։