Ես շատ մտահոգված եմ կառավարության նոր նախաձեռնությամբ, այդ իսկ պատճառով որոշեցի լայվ տարբերակով ներկայացնել իմ մտահոգությունները. ֆեյսբուքյան ուղիղ հեռարձակմամբ դիմելով ժողովրդին ասաց Ազգային ժողովի փոխնախագահ Արփինե Հովհաննիսյանը:
«Բանն այն է, որ Կառավարությունը նոր նախաձեռնություն է պատրաստվում ներկայացնել և այդ նախաձեռնությունն ուղղակիորեն հարվածելու է ամենաանապահով խավի գրպանին: Կառավարությունը մասնավորապես պատրաստվում է ներկայացնել նախագիծ, որով 18-ից 65 տարեկան բոլոր ՀՀ քաղաքացիները պետք է ներկայացնեն իրենց եկամուտների հայտարարագիրը: Սա նշանակում է, որ գյուղացին, որ վաճառում է իր մթերքը, այսինքն՝ ինքնազբաղված անձ է, պետք է  վաճառքից գոյացած եկամուտը հայտարարագրի»,- ասում է հանրապետական պատգամավորը՝ ընդգծելով, որ սրանով ամեն ինչ սկսվում է և չի ավարտվում, քանի որ ստացված եկամտի 23 տոկոսը քաղաքացին պետք է մուտքագրի պետական բյուջե: