Ակտիվիստ Արթուր Չախոյանը պնդում է․ Նոր Նորքի Բաղյան փողոցում ապօրինի շինարարություն է կատարվել և համայնքային հող զավթվել, այնինչ՝ քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը իմանալով դրա մասին, առ այսօր չի հանձնարարել քանդել ապօրինի շինությունը՝ չնայած հավաստիացումներին, որ ինքնակամ կառուցված բոլոր շինությունները պետք է քանդել։
Չախոյանը քրեական օրենսգրքի մի քանի հոդվածներով 2 հաղորդում է ներկայացրել Դատախազություն։ Ակտիվիստը պնդում է, որ հոկտեմբերին ներկայացված հաղորդման մեջ նշել է Ավինյանի անունը, և վարույթ չի նախաձեռնվել, այնինչ ավելի ուշ նույնաբովանդակ մեկ այլ հաղորդում է ներկայացրել, որում պարզապես չի նշել Ավինյանի անունը և այդ անգամ վարույթ է նախաձեռնվել։
Նշենք, որ Արթուր Չախոյանը երեկ հայտարարություն էր տարածել, որում նշել էր, թե Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանի կողմից ցուցաբերված անգործության հետևանքով Երևան քաղաքից շուրջ 700 մլն ԱՄՆ դոլարի գույք հափշտակելու վերաբերյալ հաղորդում է ներակայացնելու Դատախազություն։ Ավելի ուշ Չախոյանը խմբագրել է գրառումը և 700 մլն դոլարը դարձրել 700 հզր ԱՄՆ դոլար։