ՀՀ վարչապեռտի խոսնակ Նազելի Բաղդասարյանը տեղեկություն է տարածել կառավարական օդանավի՝ Մոսկվայում վայրէջք չկատարելու դեպքի առնչությամբ։
«Գիշերը վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի կառավարական օդանավը Մոսկվայի օդային տարածքի ժամանակավոր փակման պատճառով վայրէջք չի իրականացրել։ Օդանավը ուղևորվել է Սանկտ Պետերբուրգ և ապահով վայրէջք կատարել «Պուլկովո» օդանավակայանում։
Առավոտյան վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շարունակել է իր ուղևորությունը և մեկնել Մոսկվա, որտեղ կմասնակցի Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի հերթական նիստին, ինչպես նաև Գիտության և տեխնոլոգիաների ոլորտում համագործակցության միջազգային կոնֆերանսին»,- գրել է խոսնակը։
Ավելի վաղ հայտել էինք, որ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ինքնաթիռը չի կարողացել վայրէջք կատարել Մոսկվայում՝ փակ օդային տարածքի պատճառով, և ուղղվել է դեպի այլընտրանքային օդանավակայան։ ԱԹՍ-ների գիշերային հարձակումը Մոսկվայի օդանավակայաններում հետաձգել է ավելի քան 170 չվերթ։