«Ազգային համաձայնություն» կուսակցության նախագահ Արամ Հարությունյանը տուգանվել է 450 հազար դրամով։ Որոշումն ընդունել է կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովը։
Հանձնաժողովը հայտնաբերել է, որ կուսակցությունը չի ներկայացրել 2024-ի ընթացքում ֆինանսական միջոցների աղբյուրների և ծախսերի, ինչպես նաև գույքի վերաբերյալ տարեկան հայտարարագիրը։ Հարությունյանն այս տարվա ընթացքում վարչական տույժի է ենթարկվել, սակայն խախտումը նորից է կրկնել։
Կուսակցության նախագահը պետք է ներկայանար ԿԿՀ՝ իր ներկայությամբ վարչական իրավախախտման վերաբերյալ արձանագրություն կազմելու նպատակով, սակայն չի ներկայացել հանձնաժողով։
Հիշեցնենք՝ բռնություն գործադրելու հրապարակային կոչերի, բռնությունը հրապարակայնորեն արդարացնելու, քարոզելու դեպքի առթիվ քննվող քրեական գործով Արամ Հարությունյանին մեղադրանք էր առաջադրվել։
YouTube-ում հրապարակվել էր «Նիկոլ, դու մեր դասագրքերն ու տոները փոխեցիր» վերնագրով տեսանյութ, որտեղ «Ազգային համաձայնություն» կուսակցության նախագահի կողմից առերևույթ բռնությունը հրապարակայնորեն արդարացնելու կոչեր են հնչեցվել:
Այս գործով նա արդարացվել էր։